Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Az EJEB bíróinak nagy része a Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF) civil szervezeteinek galaxisából került ki.
A Valeurs Actuelles francia hetilap legfrissebb nyomtatott kiadásában Soros György és az Emberi Jogok Európai Bíróságának összefonódásairól szóló oknyomozói riportot közölt. A cikk egy korábbi, 2021-es kutatásra is utal, amelyben Soros Györgynek az EJEB-re és az ENSZ-re gyakorolt egyre növekvő befolyásával foglalkozott.
A francia lap már 2020 februárjában megállapította, hogy az EJEB bíróinak nagy része a Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF) civil szervezeteinek galaxisából került ki: a 2009 és 2019 között hivatalban lévő
A 22 bíróból 18 vett részt ezen civilszervezeteket érintő ügyekben. Bár ennek a botránynak nem szenteltek sok figyelmet a francia sajtóban, az Európai Jogi és Igazságügyi Központ (ECLJ) erről készült jelentését több nyelvre is lefordították. Erre válaszul a Soros-szervezetek, a brit Open-Democracy vezetésével ellenkampányt indítottak az ECLJ-vel szemben, felfedve, hogy a civil szervezet jelentős amerikai finanszírozásban részesül, a többek között Donald Trumppal is tanácsadói kapcsolatban álló Jay Sekulow révén.
Az EJEB ennek ellenére nem tudta megakadályozni a hitelességének megkérdőjelezését, ezért vizsgálóbizottságot állítottak fel a bíróság függetlenségének és integritásának ellenőrzésére. Az ECLJ legújabb jelentésében még mélyebbre ásott az EJEB-nél jelen lévő strukturális összefonódásokat illetően. A kutatás szerint az elmúlt három évben kevés előrelépés történt, és még mindig sok az összeférhetetlenség.
Nyitókép: Fabrice Coffrini / AFP